2 paź 2016

Prace ziemne

Niby efektów nie widać, bo i tak wszystko, albo prawie wszystko zostaje przysypane ziemią i utonie w betonie, to i tak ta praca pochłania masę wysiłku i gotówki. Przy tym  ważnym elementem jest też skontrolowanie wykonanego zbrojenia. Musimy tego dokonać oczywiście przed zalaniem betonu. Zwrócić uwagę należy, czy    ława jest łączona dodatkowym prętem w narożach.  Często niestety ekipy budowlane nie przywiązują do tego wagi. Popełniają ten fatalny błąd bardziej z lenistwa niż niewiedzy. Bo niby po cóż się męczyć, zaraz i tak to wszystko utonie  w betonie. Inwestor nieobecny podczas prac, to nieświadomy inwestor. A jeśli jest nieświadomy, to sprawdzi się tu dobry kierownik budowy lub nadzór inwestorski, którzy pojawią się na budowie w odpowiednim czasie. 
Drugim ważnym elementem w czasie tych prac jest dobrze zawibrowany beton.   Oczywiście od ekipy usłyszymy: "Po cóż, a kiedyś to się ...". Do takich "etam", musimy się przyzwyczaić, gdyż w przeciwnym razie nieuchronnie będziemy się zbliżać do momentu, kiedy naszym marzeniem będzie pozbycie się z placu budowy wszystkich super wykonawców. 
Kolejna rzecz na jaką chce zwrócić uwagę, to pozostawienie otworów w bloczkach na przeprowadzenie rur kanalizacyjnych, czy też przewodów instalacji elektrycznej. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz